Text Marquee not Found!
تقویم
1398 فروردين
شنبه
31
ساعت

 

 

سخن روز
افراد ارزشمند، در فرومایگان حسد به وجود می آورند و در گرانمایگان، رقابت.
نشانی زاگروس
دفتر مرکزی زاگروس:
اصفهان- میدان آزادی- ابتدای چهارباغ بالا- کوی شهید رئیسی- پ 117- واحد 4
تلفن: 03136616614 و 03136632644 و 09361204664

نماینده تهران: 09107171007
آموزش میکرودرم ابرژن
آموزش اپراتوری و بالینی میکرودرم ابرژن جهت دستگاه های پزشکی و آرایشگاهی
09361204664

پیشرفت سرطان سینه با یک گیرنده پروتئینی

 
محققین در دانشگاه آدلاید برای اولین بار نشان داده اند که چگونه یک گیرنده پروتئینی خاص روی سطح سلول های سینه موجب افزایش پیشرفت سرطان سینه می شود. این مطالعه ممکن است هدف درمانی جدید را ارائه دهد.
سرطان سینه شایع ترین نوع سرطان در بین خانم ها است و بر خلاف پیشرفت های بسیار صورت گرفته، نرخ مرگ و میر در آن بسیار بالا است. این محققین می گویند که شروع، رشد و پراکندگی سرطان سینه تحت کنترل شمار اندکی از سلول های سرطانی خاص است که سلول های بنیادی سرطانی نام دارند و در تومورها قرار داشته ودارای ویژگی هایی مشابه سلول های بنیادی بالغ هستند. این سلول ها رشد آهسته ای دارند و سریع تقسیم نمی شوند و بنابراین با درمان های رایج مانند شیمی درمانی و رادیوتراپی قابل حذف شدن نیستند. به نظر می رسد این مقاومت سلول های بنیادی سرطانی عامل اصلی عود سرطان باشد و این امر آنها را نیازمند درمان های خاص می کند. محققین کشف کرده اند که پروتئینی به نام گیرنده شیموکن CCR7نقش مهمی در کنترل سلول های بنیادی سرطانی دارد.
این گیرنده پروتئینی که به طور طبیعی در تنظیم سیستم ایمنی نقش دارد، در شماری از مطالعات نقش آن با پیشرفت سرطان های مختلف مشخص شده است. به ویژه این که این گیرنده در رشد و پراکندگی سرطان سینه نقش دارد اما عملکرد آن در سرطان سینه مشخص نیست. این محققین دریافته اند که CCR7در حفظ مخزن سلول های بنیادی سرطانی و هم چنین تنظیم عملکرد آن ها نقش دارد و بنابراین رشد سرطان سینه را تشدید می کند. این محققین دریافته اند که برداشتن این گیرنده شیموکینی در مدل های آزمایشگاهی تولید شده تاخیر قابل توجهی را در شروع، رشد و پراکندگی تومور ایجاد می کند. ایجاد داروهایی برا مدیفای کردن عملکرد این گیرنده می تواند راه را برای تیمارهای درمانی در آینده و هدف قرار دادن سلول های بنیادی مهاجم هموار کند.
Source: medicalxpress
 منبع:هفته نامه عصر پزشکی/ 16 اردیبهشت1394/ شماره 338
محصول ویژه: میکرودرم ابریژن
محصول جدید
 گن های لاغری و بعد ازجراحی
آمریکایی
Rainey


برای قسمت های مختلف بدن
خانم ها و آقایان
http://www.raineywear.com/
پوستی لطیف و شفاف با میکرودرم ابریژن زاگرومد

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید