Text Marquee not Found!
تقویم
1398 فروردين
شنبه
31
ساعت

 

 

سخن روز
وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد ، دلیلش آن است که شما هم چیز زیادی از او نخواسته اید
نشانی زاگروس
دفتر مرکزی زاگروس:
اصفهان- میدان آزادی- ابتدای چهارباغ بالا- کوی شهید رئیسی- پ 117- واحد 4
تلفن: 03136616614 و 03136632644 و 09361204664

نماینده تهران: 09107171007
آموزش میکرودرم ابرژن
آموزش اپراتوری و بالینی میکرودرم ابرژن جهت دستگاه های پزشکی و آرایشگاهی
09361204664

درمانی جدید برای سرطان پروستات با استفاده از پلاسمای دمای کم

محققین در دانشگاه Yorkبا استفاده از پلاسماهای دمای کم(LTPs) درمان بالقوه جدیدی را برای سرطان پروستات کشف کرده اند. در این مطالعه برای اولین بار پلاسماهای دمای کم روی سلول های مستقیما رشد یافته از نمونه های بافتی بیماران به کار برده شد. با گرفتن سلول های پروستاتی سالم و سلول های بافت سرطان پروستات از بیماران، این مطالعه اجازه مقایسه مستقیم موثر بودن درمان را می دهد.
محققین کشف کرده اند که پلاسماهای دمای کم ممکن است گزینه بالقوه ای برای درمان بیماران مبتلا به سرطان پروستات باشد و در مقایسه با درمان های رادیوتراپی و فتودینامیک تراپی گزینه جایگزین موثرتر و مقرون به صرفه تری است.
پلاسماهای دمای کم به وسیله به کاربردن یک میدان مغناطیسی بزرگ با استفاده از یک الکترود در گاز ایجاد می شود که گاز را به پلاسما تجزیه می کند. این محیط فعال منحصر بفرد و پیچیده ای شامل غلظت های از گونه های اکسیژن و نیتروژن فعال (RONS) است.
انتقال این گونه های فعال از طریق پلاسما به یک منبع هدف یک واسطه برای آسیب اکسیداتیو و مرگ سلولی در سیستم های بیولوژیک است.
مرگ سلولی که به دلیل استفاده از درمان با پلاسماهای دمای کم اتفاق می افتد با سایر درمان ها متفاوت است.
عوامل فعال در پلاسماهای دمای کم DNAرا تجزیه می کنند و سلول ها را به وسیله نکروز تخریب می کنند و این امر متفاوت با سایر درمان ها است که موجب آپوپتوز در سلول ها می شوند خود موجب مقاومت درمانی سلول ها می شود. برخلاف بهبودهای صورت گرفته در این زمینه، درمان طولانی مدت و بهینه ای برای سرطان پروستات شناخته نشده است.
در مورد مراحل اولیه تومورهای محدود به اندام مانند پروستات، ممکن است بیماران با درمان فوکال یا موضعی مانند یخ درمانی، فتودینامیک درمانی یا رادیودرمانی باشد. با این حال، حدود یک سوم بیماران بعد از رادیو درمانی مجدداً دچار عود مجدد می شوند.
این احتمالا بدین دلیل است که کسر کوچکی از سلول های توموری به نام سلول های بنیادی سرطانی به پرتو مقاوم هستند و اغلب عوارض جانبی نیز همراه این درمان ها وجود دارد.
در مجموع با توجه به آن چه گفته شد: به نظر می رسد که پلاسماهای دمای کم سطوح بالایی از آسیب DNAرا القا می کنند که منجر به کاهش توانایی تشکیل کلونی در سلولها و در نهایت مرگ سلولی نکروتیک می شود. با توجه به آن چه گفته شد به نظر می رسد که پلاسماهای دمای کم می تواند در آینده ای نزدیک به عنوان درمانی برای سرطان های موضعی مانند پروستات در مراحل اولیه به کار گرفته شود.

Source: medicalnewstoday
برگرفته از:هفته نامه عصر پزشکی/ 16 اردیبهشت1394/ شماره 338
محصول ویژه: میکرودرم ابریژن
محصول جدید
 گن های لاغری و بعد ازجراحی
آمریکایی
Rainey


برای قسمت های مختلف بدن
خانم ها و آقایان
http://www.raineywear.com/
پوستی لطیف و شفاف با میکرودرم ابریژن زاگرومد

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید