Text Marquee not Found!
تقویم
1398 فروردين
شنبه
31
ساعت

 

 

سخن روز
احساسات منفی، موحش ترین قاتلین انسانها هستند.
نشانی زاگروس
دفتر مرکزی زاگروس:
اصفهان- میدان آزادی- ابتدای چهارباغ بالا- کوی شهید رئیسی- پ 117- واحد 4
تلفن: 03136616614 و 03136632644 و 09361204664

نماینده تهران: 09107171007
آموزش میکرودرم ابرژن
آموزش اپراتوری و بالینی میکرودرم ابرژن جهت دستگاه های پزشکی و آرایشگاهی
09361204664

سویا و کاهش خطر سرطان پستان

سرطان پستان شایع ترین بدخیمی تشخیص داده شده در زنان و علت اصلی مرگ در سنین79-40 سالگی می باشد. خطر ابتلا به سرطان پستان با افزایش سن زنان بالا می رود، به طوری که بیشترین موارد این سرطان در زنان بالای 50 سال رخ می دهد.
در زنان یائسه خطر ابتلا به سرطان پستان به دنبال افزایش شاخص توده بدن (BMI) افزایش می یابد.
بر طبق نتایج مطالعه ای که به تازگی انجام شده مصرف رژیم غذایی سرشار از گوجه فرنگی بر سطح هورمون هایی که در تنظیم متابولیسم چربی و قند نقش دارند، اثر مثبت دارد.
هدف از انجام این مطالعه بررسی اثر رژیم غذایی غنی از لیکوپن و ایزوفلاون بر روی سطوح آدیپونکتین سرم بود. این مطالعه دو نوع رژیم غذایی سرشار از گرجه فرنگی و سرشار از سویا را در 70 زن یائسه مورد بررسی قرار داد.
به مدت 10 هفته، زنان محصولات گوجه فرنگی را که حاوی حداقل 25میلی گرم لیکوپن در روز می شد، دریافت کردند. برای یک دوره 10هفته ای جداگانه، شرکت کنندگان روزانه حداقل 40 گرم پروتئین سویا مصرف نمودند. قبل از شروع هر دوره آزمون، به زنان آموزش داده می شد تا به مدت 2هفته از خوردن گوجه فرنگی و محصولات سویا خوداری نمایند.
نتایج حاصل از این مطالعه نشان داد که به دنبال پیروی از رژیم غذایی سرشار از گوجه فرنگی، سطح آدیپونکتین(هورمونی که در تنظیم سطوح قند و چربی خون نقش دارد) شرکت کنندگان9درصد افزایش یافت. این اثر در زنان با شاخص توده بدنی کمتر، قوی تر بود.
رژیم غذایی حاوی سویا نیز با کاهش سطوح آدیپونکتین شرکت کنندگان در ارتباط بود. محققان معتقدند که رژیم غذایی حاوی مقادیر زیاد سویا می تواند یکی از دلایل ابتلای کمتر زنان آسیایی به سرطان پستان نسبت به زنان ایالات متحده باشد. اما هر اثر سودمندی ممکن است به گروه های نژاد خاص محدود شود.
مصرف میوه ها و سبزیجات، که غنی از مواد مغذی ضروری، ویتامین ها، مواد معدنی و فیتوکمیکال ها مانند لیکوپن هستند، اثرات سودمندی بر روی سلامتی دارد. مصرف منظم میوه ها و سبزیجاتی مانند گوجه فرنگی به میزان حداقل سروینگ توصیه شده روزانه و نیز مصرف سویا سبب پیشگیری از سرطان پستان در جمعیت های  در معرض خطر می شود.
Journal: Journal of
Clinical Endocrinology & Metabolism
منبع: هفته نامه عصر پزشکی/ 31اردیبهشت1394/ شماره342
محصول ویژه: میکرودرم ابریژن
محصول جدید
 گن های لاغری و بعد ازجراحی
آمریکایی
Rainey


برای قسمت های مختلف بدن
خانم ها و آقایان
http://www.raineywear.com/
پوستی لطیف و شفاف با میکرودرم ابریژن زاگرومد

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید