Text Marquee not Found!
تقویم
1398 فروردين
شنبه
31
ساعت

 

 

سخن روز
زمان حال بزرگترین دستاورد زندگی ماست.
نشانی زاگروس
دفتر مرکزی زاگروس:
اصفهان- میدان آزادی- ابتدای چهارباغ بالا- کوی شهید رئیسی- پ 117- واحد 4
تلفن: 03136616614 و 03136632644 و 09361204664

نماینده تهران: 09107171007
آموزش میکرودرم ابرژن
آموزش اپراتوری و بالینی میکرودرم ابرژن جهت دستگاه های پزشکی و آرایشگاهی
09361204664

مصرف ماهانه یک قرص ویتامینD برای پیشگیری از پوکی استخوان لازم است

معاون علمی فرهنگستان علوم پزشکی با بیان اینکه حدود 80درصد افراد در ایران دچار کمبود ویتامینD  هستند، گفت: لازم است تمام افراد برای پیشگیری از بروز پوکی استخوان ماهانه یک قرص ویتامینD  مصرف کنند.
دکتر فریدون عزیزی با بیان اینکه حدود 70درصد دریافت ویتامینD  از طریق پوست و تابش آفتاب صورت می گیرد، افزود: علاوه بر زنان، مردان نیز به دلیل اینکه بیشتر با خودرو تردد می کنند، میزان دریافت ویتامینD  آنها از طریق آفتاب کمتر صورت می گیرد بنابراین همه افراد باید از قرص های ویتامین Dاستفاده کنند.
دکتر عزیزی گفت: کمبود این ویتامین منجر به بروز نرمی استخوان در کودکان و پوکی استخوان در بزرگسالان می شود بنابراین مصرف قرص ویتامینD  برای تمام افراد به ویژه برای کودکان از سن چهار سالگی توصیه می شود.
پوکی استخوان به معنی کم شدن تراکم استخوان است که به دنبال آن قدرت استخوان کم و در اثر کم شدن تراکم استخوان، احتمال بروز شکستگی در آن بیشتر می شود.
پوکی استخوان به تدریج پیشرفت می کند و هیچ علامتی از خود نشان نمی دهد تا زمانی که شکستگی بوجود آید. پوکی استخوان در هر استخوانی از بدن می تواند ایجاد شود اما در ستون مهره، لگن، مچ دست ها و دنده ها بیشتر دیده می شود.
نرمی استخوان بیماری استخوانی است که در کودکان بروز می کند و سبب ضعیف شدن استخوان، پرانتزی شدن پاها و تغییر شکل در اندام ها می شود. این بیماری در اثر کمبود ویتامینD ، کلسیم و فسفر بروز می کند.
معاون علمی فرهنگستان علوم  پزشکی اظهار کرد: نظریاتی نیز در مورد بروز بیماری ام اس در اثر کمبود دریافت این ویتامین مطرح شده اما ثابت نشده است، با این حال می توان گفت مصرف قرص مکمل ویتامین Dمی تواند تا حدودی در پیشگیری از بروز ام اس نیز موثر باشد.
دکتر عزیزی در گفت و گو با ایرنا با تاکید بر لزوم مصرف قرص ویتامین Dدر دوران بارداری برای رفع کمبود این ویتامین افزود: مصرف ماهانه یک قرص ویتامین Dبرای زنان باردار به منظور حفظ سلامت مادر و جنین ضروری است.
وی در مورد میزان استاندارد مصرف این ویتامین گفت: زنان باردار، کودکان از سن چهار سالگی و سایر افراد جامعه لازم است ماهانه یک قرص 50هزار واحدی ویتامین Dمصرف کنند.

منبع: اخبار پزشکی/ 13آذر1393/ بیست و سومین همایش گروه ارتوپدی
 
 
محصول ویژه: میکرودرم ابریژن
محصول جدید
 گن های لاغری و بعد ازجراحی
آمریکایی
Rainey


برای قسمت های مختلف بدن
خانم ها و آقایان
http://www.raineywear.com/
پوستی لطیف و شفاف با میکرودرم ابریژن زاگرومد

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید