Text Marquee not Found!
تقویم
1398 مهر
دوشنبه
22
ساعت

 

 

سخن روز
کار مداوم و پی در پی سبب می شود که نیروی سنجش و ارزیابی را از دست بدهید.
نشانی زاگروس
دفتر مرکزی زاگروس:
اصفهان- میدان آزادی- ابتدای چهارباغ بالا- کوی شهید رئیسی- پ 117- واحد 4
تلفن: 03136616614 و 03136632644 و 09361204664

نماینده تهران: 09107171007
آموزش میکرودرم ابرژن
آموزش اپراتوری و بالینی میکرودرم ابرژن جهت دستگاه های پزشکی و آرایشگاهی
09361204664

تاثیر سویا در بهبود سرطان پروستات

سرطان پروستات جزو شایع ترین سرطان های بدخیم و دومین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان در مردان در آمریکا و کشورهای غربی است اما شیوع آن در کشورهای آسیایی به مراتب کمتر است.
مشاهدات نشانگر این مطلب هستند که سرطان پروستات با دریافت سویا و غذاهای حاوی سویا ارتباط معکوسی دارد و شاید این علتی جهت توضیح توزیع جفرافیایی این سرطان باشد چرا که مصرف سویا در کشورهای غربی بسیار پایین است و به همین ترتیب در کشورهای آسیایی بالاست.
اگر چه به صورت مکرر از سویا به عنوان عامل پیشگیری کننده از سرطان پروستات یاد شده ولیکن تا به حال این فرضیه در مرحله نهایی بیماری مورد آزمایش قرار نگرفته است.
جمعیت بالایی از مردان (حدود 48-55درصد) مبتلا به سرطان پروستات از مکمل های غذایی شامل محصولات سویا استفاده می کنند. با این حال هیچ مدرکی وجود ندارد که مکمل سویا اثرات مفیدی برای مردان مبتلا به سرطان پروستات دارد.
سویا شامل ترکیبات مختلف از جمله ایزوفلاوون هاست که دارای فعالیت ضد سرطان در مطالعات آزمایشگاهی هستند.
در این بررسی که اخیرا انجام شده است محققین به این موضوع پرداختند که آیا مصرف روزانه پروتئین سویا بر پایه مکمل می تواند سبب کاهش نرخ عود بیماری یا به تاخیر انداختن عود مجدد سرطان پروستات در مردان با احتمال خطر بالای عود مجدد بیماری، پس از پروستاتکتومی شود؟
این مطالعه از سال 1997 تا 2010 به طول انجامید و 177 مرد مبتلا به سرطان پروستات را مورد بررسی قرار داد، مداخله به وسیله مکمل ها 4 ماه پس از جراحی آغاز شد و به مدت 2 سال به طول انجامید، آنتی ژن اختصاصی سرطان پروستات (PSA) در فواصل هر 2 ماه در سال اول پس از مداخله و پس از آن هر 3 ماه 1 بار اندازه گیری شد.
شرکت کنندگان به صورت تصادفی به 2 گروه تقسیم شدند گروه اول، گروه مداخله شامل 87نفر بود که روزانه یک سروینگ پودر نوشیدنی حاوی 20 گرم پروتئین سویا دریافت می کردند و گروه دوم شامل 90 نفر که دارونما (کلسیم کازئینات) دریافت کردند. پس از تجزیه و تحلیل داده ها مشاهده گردید که 3/28 درصد شرکت کنندگان با عود بیماری در مدت 2 سال مواجه شدند (سطح PSAآنها بالاتر از 07% بود)، 22شرکت کننده (2/27 درصد) در گروه مداخله و 23 نفر در گروه دارونما (5/29) دچار عود فاکتورهای بیوشیمایی سرطان پروستات شدند.
نتایج مطالعات حاکی از این است که مصرف سویا در زمان ابتلا به سرطان اثر قابل توجه و معنی داری در درمان نخواهد داشت ولیکن در صورتی که این ماده غذایی بخشی از الگوی غذای فرد از ابتدای زندگی باشد می تواند نقش مهمی در پیشگیری از این بیماری ایفا کند لذا بهتر است از سویا به عنوان ماده غذایی مفید در سبد غذایی خانواده بهره برده شود.

منبع: هفته نامه عصر پزشکی/ 29 آبان 1393/ شماره 319
 
محصول ویژه: میکرودرم ابریژن
محصول جدید
 گن های لاغری و بعد ازجراحی
آمریکایی
Rainey


برای قسمت های مختلف بدن
خانم ها و آقایان
http://www.raineywear.com/
پوستی لطیف و شفاف با میکرودرم ابریژن زاگرومد

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید