Text Marquee not Found!
تقویم
1398 فروردين
شنبه
31
ساعت

 

 

سخن روز
اگر بدانی و به کار نبندی، هنوز هیچ نمی دانی.
نشانی زاگروس
دفتر مرکزی زاگروس:
اصفهان- میدان آزادی- ابتدای چهارباغ بالا- کوی شهید رئیسی- پ 117- واحد 4
تلفن: 03136616614 و 03136632644 و 09361204664

نماینده تهران: 09107171007
آموزش میکرودرم ابرژن
آموزش اپراتوری و بالینی میکرودرم ابرژن جهت دستگاه های پزشکی و آرایشگاهی
09361204664

ارائه روشی جدید برای درمان زانو درد

 
زانو درد به ویژه در سنین پیری را می توان به نوعی یک بیماری تلقی کرد که در حال حاضر میلیون ها نفر از درمان آن ناامید هستند.
برای افرادی که از زانو درد رنج می برند و به جای استفاده از داروهای مسکن به دنبال یک درمان موثر هستند، این رویا به زودی به حقیقت می پیوندد. زانو درد که در پزشکی به آن (استئوآراتریت) نیز اطلاق می شود شایع ترین نوع (آرتریت) است.
این عارضه هنگامی رخ می دهد که غصروف پوشاننده و نرم کننده حرکات مفصل ها سائیده شده و نازک می شود. پس از آن استخوان برای جبران این نقص شروع به ضخیم شدن و رشد زواید می کند.
به عبارت ساده تر به دنبال کاهش ضخامت لایه نرم غضروفی، استخوان سعی می کند این خلاء را پر کند. وقتی استخوان ها به هم سائیده می شوند، این ناحیه دردناک و مفاصل ملتهب شده و حرکت آنها نیز محدود می شود.
با توجه به این واقعیت که زانو در مقایسه با سایر مفاصل بیشتر در تحرک است، نخستین مفصلی است که به این عارضه دچار می شود. بنابر آمار جدید از هر پنج فرد بالغ بالای 45 سال یک نفر از آرتروز زانو رنج می برد. در درمان این عارضه معمولا از مسکن ها استفاده می شود که مسکن تنها احساس درد را تخفیف می دهد اما نقش درمان کننده ندارد.
درمان های جدی تر در این زمینه شامل جراحی های مفصل زانو می شود که با استفاده از دریل های مخصوص حفره هایی در سطح استخوان ایجاد می شود تا استخوان به ساخت غضروف ترغیب شود اما استفاده از مفصل مصنوعی تنها گزینه قابل اتکاء برای افرادی است که قادر به انجام آن هستند.
به گزارش خبر گزاری دانشجویان ایران، به نقل از پایگاه خبری اینکوئیزتیر، خوشبختانه اخیرا یک شیوه جدید درمانی برای کنترل این عارضه در مراحل پایانی و گذراندن آزمایش های نهایی است، این روش شامل یک تزریق دارویی ساده  است. این داروها به طور مستقیم به مفاصل زانو تزریق شده و عوارض جانبی بسیار کمی را به همراه دارند.
این آمپول ها از مشتقات آنتی بادی سلول های بنیادی سیستم ایمنی انسان استخراج شده اند. اگر چه این دارو سبب تحریک رشد غضروف نمی شود اما روی دو ترکیب اساسی که عامل تشدید زانودرد هستند اثر می کند.
 یکی از این ترکیبات اینترلوکین -1 (IL-1) و دیگری سایتوکین نام دارد که یک پیام رسان شیمیایی در سیستم ایمنی محسوب می شود. IL-1در اطراف مفصل جمع شده و سبب التهاب و درد مفاصل می شود. این ترکیب همچنین باعث افزایش احساس درد می شود. داروی جدید که با عنوان 981-ABT  تولید شده سبب جلوگیری از تولید سایتوکین شده و در نتیجه از شکل گیری IL-1در حجم وسیع جلوگیری می کند.
به نوشته دیلی میل و بر اساس گفته متخصصان، تولید و عرضه سراسری این دارو یک سال به طول می انجامد.
منبع: اخبار پزشکی 23مهر1393/ ویژه هشتمین کنگره سالیانه انجمن روماتولوژی ایران          
                                                                      
محصول ویژه: میکرودرم ابریژن
محصول جدید
 گن های لاغری و بعد ازجراحی
آمریکایی
Rainey


برای قسمت های مختلف بدن
خانم ها و آقایان
http://www.raineywear.com/
پوستی لطیف و شفاف با میکرودرم ابریژن زاگرومد

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید