Text Marquee not Found!
تقویم
1398 فروردين
شنبه
31
ساعت

 

 

سخن روز
صداقت و رو راستی یکی از خصوصیات انسانی است و صفتی است برازنده و درخور افراد شجاع و با شهامت
نشانی زاگروس
دفتر مرکزی زاگروس:
اصفهان- میدان آزادی- ابتدای چهارباغ بالا- کوی شهید رئیسی- پ 117- واحد 4
تلفن: 03136616614 و 03136632644 و 09361204664

نماینده تهران: 09107171007
آموزش میکرودرم ابرژن
آموزش اپراتوری و بالینی میکرودرم ابرژن جهت دستگاه های پزشکی و آرایشگاهی
09361204664

سیگار و استرس پسوریازیس را تشدید می کنند

یک متخصص پوست و مو بیماری پسوریازیس یا صدف را بیماری مربوط به سسیستم ایمنی فرد دانست و گفت: یک تا دو درصد ایرانیان به این بیماری مبتلا می شوند.
دکتر امیرهوشنگ احسانی، بیماری صدف یا پسوریازیس را بیماری التهابی پوست توصیف و تصریح کرد: در این بیماری سلول های پوست تکثیر می شوند، این تکثیر افزایش یافته پوست باعث می شود ضایعات پوستی به صورت پلاک ها یا ضایعات پوستی سفید رنگ که زیرشان قرمز رنگ است روی مناطقی از پوست مثل ران، سر یا آرنج ایجاد شود.
 وی درباره نشانه های بیماری صدف یا پسوریازیس گفت: علاوه بر بروز پلاک ها و ضایعات، این ضایعات می تواند کمی خارش دار باشد اما در صورت بروز در سر سبب ریزش مو نمی شود.
این متخصص پوست و مو درباره علل بروز بیماری صدف یا پسوریازیس گفت: معمولا 50درصد این بیماری ژنتیکی است و 50درصد دیگر به خودی خود ایجاد می شود.
دکتر احسانی درباره زمان و جنس شیوع و بروز بیماری صدف یا  پسوریازیس تصریح کرد: این بیماری معمولاً از هنگام تولد آغاز نمی شود و زمان شایع بروزش دهه دوم و سوم زندگی است و معمولاً بیماری در بین زنان و مردان برابر است.
وی درباره درمان بیماری پسوریازیس نیز گفت: ضایعات ناشی از این بیماری با برخی درمان ها کمی بهتر می شود. ولی دوباره عود می کند پس می توان گفت این بیماری درمان ندارد و فقط کنترل می شود.
این متخصص پوست و مو درباره نحوه انتقال این بیماری تصریح کرد: ضایعات بیماری پسوریازیس واگیر ندارد ولی تمام مناطق پوست استعداد ابتلا به بیماری را دارد.
دکتر احسانی خاطر نشان کرد: بیماری صدف یا پسوریازیس می تواند با درگیر کردن ناخن ها آنها را شکننده کند به علاوه سبب شود تا زیر بستر شان بلند شده و ناخن ها ضخیم شده و تغییر شکل دهند.
وی افزود:  مبتلایان به صدف یا پسوریازیس ممکن است درگیر مشکلات مفصلی شوند که می تواند باعث دردهای مفصلی در دست و زانو و ستون فقرات بشود.
این متخصص پوست درباره علل بروز بیماری صدف یا پسوریازیس نیز گفت: علت دقیق این بیماری مشخص نیست و بیماری خود ایمنی است. این بیماری ممکن است که سال ها در فرد عود کند.
دکتر احسانی خاطر نشان کرد: این بیماری دوره های تشدید و تخفیف دارد و درمان های موضعی و خوراکی دارد، در ابتدا درمان های موضعی انجام می شود و در صورت موثر نبودن، درمان خاصی به نام نور درمانی وجود دارد که به درمان بهتر بیماری کمک می کند ولی در کل ریشه کن نمی شود.
وی یادآور شد: عوارض ناشی از این بیماری بر روی مفاصل ممکن است همیشگی باشد و باعث تخریب مفصل شود و کیفیت زندگی فرد را دچار آسیب کند.
این متخصص پوست و مو در گفت و گو با فارس در باره شیوع بیماری صدف یا  پسوریازیس در ایران خاطر نشان کرد: یک تا 2 درصد ایرانیان به این بیماری مبتلایند و متاسفانه می توان گفت ایران یکی از کشورهایی است که این بیماری در آن زیاد دیده می شود.
دکتر احسانی درباره نقش عوامل محیطی در بروز بیماری پسوریازیس گفت: عوامل محیطی در این بیماری چندان دخیل نیستند ولی سیگار و استرس این بیماری را تشدید می کنند. بنابراین راه پیشگیری یا به بیان بهتر کاهش ریسک ابتلا به این بیماری اجتناب از استعمال دخانیات و نداشتن استرس است.
وی درباره انواع مختلف بیماری صدف یا  پسوریازیس تاکید کرد: این بیماری انواع مختلفی دارد که  بر اساس شدت و ضعف این بیماری تقسیم شده است بدین نحو که این بیماری در فردی نیمی از بدن، در دیگری دو ناحیه از بدن و در افراد دیگر سرو ناخن را درگیر می کند.
این متخصص پوست و مو با تاکید بر لزوم مراجعه به پزشک در صورت دیدن این نشانه ها تاکید کرد: مسائل بهداشتی تاثیری در ابتلا به این بیماری ندارد.
منبع: اخبار پزشکی / 6شهریور1393/ ویژه همایش تازه های تشخیص و درمان بیماری های پوست
محصول ویژه: میکرودرم ابریژن
محصول جدید
 گن های لاغری و بعد ازجراحی
آمریکایی
Rainey


برای قسمت های مختلف بدن
خانم ها و آقایان
http://www.raineywear.com/
پوستی لطیف و شفاف با میکرودرم ابریژن زاگرومد

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید