Text Marquee not Found!
تقویم
1398 فروردين
شنبه
31
ساعت

 

 

سخن روز
هرکس به اندازه فکر و عقیده اش جوان و به اندازه باورش نیرومند و به قدر اندیشه اش مفید می گردد.
نشانی زاگروس
دفتر مرکزی زاگروس:
اصفهان- میدان آزادی- ابتدای چهارباغ بالا- کوی شهید رئیسی- پ 117- واحد 4
تلفن: 03136616614 و 03136632644 و 09361204664

نماینده تهران: 09107171007
آموزش میکرودرم ابرژن
آموزش اپراتوری و بالینی میکرودرم ابرژن جهت دستگاه های پزشکی و آرایشگاهی
09361204664

آلودگی های و عوارض خاص چاقی

محققین بین نوع خاصی از آلوده کننده های محیط زیست و عوارض خاص متابولیک چاقی ارتباطی را کشف کردند. نتایج این تحقیقات می تواند به بهبود پیشگیری، تشخیص و درمان خطرات قلبی متابولیک مرتبط با چاقی نظیر دیابت، فشار خون و بیماریهای قلبی عروقی کمک کند. اگر چه چاقی قویاً با مقاومت به انسولین و دیابت نوع 2 مرتبط است اما بنظر می رسد گروهی از افراد چاق که اصطلاح افراد چاق سالم از نظر متابولیکی به آنها اطلاق می شود، به عوارض کاردیومتابولیک مبتلا نمی شوند یا نسبتاً کمتر مبتلا می شوند.
محققین کانادایی به مطالعه عواملی پرداختند که از این افراد در برابر بیماریهای متابولیکی محافظت می کند تا بدین ترتیب بتوانند روش درمانی جدیدی برای جلوگیری از عوارض چاقی در سایر افراد چاق در معرض خطر عوارض قلبی متابولیکی بیابند.
اخیراً مشخص گردید که آلاینده های آلی دیرپا یا Persistent organic pollutants  سبب تسریع تبدیل موشهای سالم به موش های مبتلا به پیش دیابت و چاق می شوند، بنابراین ویژگی های نامطلوب پروفایل کاردیومتابولیکی افراد چاقی که به عوارض کاردیومتابولیکی مبتلا هستند در اینجا تقلید شد.
به عنوان یک نتیجه، هدف این تحقیق بررسی و مقایسه مقدار غلظت POPsدر افراد چاق سالم و افراد چاق دارای عوارض کاردیومتابولیک بود.
آلاینده های آلی دیرپا مواد شیمیایی ساخت بشر هستند که در فرایندهای کشاورزی، صنایع و تولید استفاده می شوند. به دلیل سمیت این ترکیبات قوانین نظارتی سخت و بین المللی برای اطمینان از سلامت جلسه در مورد این مواد اجرا می شود اما از آنجائیکه این مواد در محیط زیست مقاوم به تجزیه هستند هنوز هم در سراسر جهان یافت می شوند، حتی در مناطقی که هرگز از این مواد استفاده نشده است و در محیط زیست و محصولات غذایی تولید شده باقی می مانند. بنابراین تقریباً همه ی انسانها روزانه در معرض این مواد هستند. ورود این مواد به بدن در درجه ی اول از محیط زیست و مصرف مواد غذایی نظیر ماهی های پرچرب، گوشت و محصولات لبنی صورت می گیرد. یکی از ویژگی های مهم POPsتوانایی حل شدن آنها در چربیها است و این یعنی تجمع آنها در بافتهای چربی بدن. همانطور که از اسم این مواد مشخص است این مواد مقاوم به تجزیه هستند و بنابراین براحتی از بدن قابل حذف نیستند. بنابراین   POPsتاثیرات شدیدی بر سلامت انسانها خواهد داشت و همانطور که قبلاً مشخص گردیده است اثرات این مواد را بر تولید مثل، تحریک سرطان و ابتلا به بیماریهای متابولیک می توان مشاهده کرد.
محققین IRCMدر کانادا از 76 زن چاق باسن، نمایه ی توده بدنی و نمایه ی حجم چربی یکسان ثبت نام کردند. دانشمندان غلظت 21 نوع  POPsرا در بدن این افراد اندازه گیری نمودند. همچنین این افراد برای فاکتورهای خطر قلبی متابولیکی ارزیابی شدند. در بین 18 آلودگی قابل تشخیص، غلظت 12 عدد از این آلودگی ها در زنانی که به عوارض کاردیومتابولیک مبتلا بودند، بیشتر از سایرین بود. بطور واضح مشخص است که غلظت 70 درصد از آلاینده های آلی دیرپا در افراد دارای عوارض قلبی متابولیکی در مقایسه با افرادی که از نظر متابولیکی سالم بوده اما چاق هستند، بیشتر است. نتایج این تحقیق تایید می کند که پروفایل popدر دو گروه افراد چاق سالم و مبتلا به عوارض قلبی متابولیکی کاملاً با هم متفاوت است، افراد چاق سالم نسبت به افراد چاق ناسالم دارای مقادیر به مراتب کمتری از گروههای مختلف POPs
در خون خود هستند. درک بهتر نقش POPsجهت گیریهای جدیدی را برای پیشگیری، تشخیص و درمان فاکتورهای خطر قلبی عروقی مرتبط با چاقی شکل می دهد. اگر چه در این تحقیق یک ارتباط علت و معلولی مشخص نگردید اما نتایج نشان می دهد که آلاینده هایی که به فراوانی در محیط زیست
وجود دارند، می توانند ابتلا به بیماریهای کاردیومتابولیک نظیر دیابت را تشدید کنند.


Source: The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism
منبع: هفته نامه عصر پزشکی/ 5 تیر 1393/ شماره296/ پنجمین برنامه باز آموزی جامع داروسازان و پزشکان عمومی سراسر کشور
 
محصول ویژه: میکرودرم ابریژن
محصول جدید
 گن های لاغری و بعد ازجراحی
آمریکایی
Rainey


برای قسمت های مختلف بدن
خانم ها و آقایان
http://www.raineywear.com/
پوستی لطیف و شفاف با میکرودرم ابریژن زاگرومد

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید