Text Marquee not Found!
تقویم
1398 فروردين
شنبه
31
ساعت

 

 

سخن روز
هر که به زیردستان نبخشاید به جور زبر دستان گرفتار آید.
نشانی زاگروس
دفتر مرکزی زاگروس:
اصفهان- میدان آزادی- ابتدای چهارباغ بالا- کوی شهید رئیسی- پ 117- واحد 4
تلفن: 03136616614 و 03136632644 و 09361204664

نماینده تهران: 09107171007
آموزش میکرودرم ابرژن
آموزش اپراتوری و بالینی میکرودرم ابرژن جهت دستگاه های پزشکی و آرایشگاهی
09361204664

پیری پوست ناشی از نور خورشید

به نظر می رسد که دو مسیر مهم وجود دارد که پوست در طی آن پیر می گردد. اولین مورد معروف به پیری داخلی یا پیری طبیعی است و بر پوست همه بدن تاثیر می گذارد.
دومین مورد، پیری در اثر نور بوده و از اثرات نامطلوب تماس طولانی مدت با نور خورشید می باشد. میزان پیری پوست در اثر نور خورشید هم تاحدودی از طریق ژنتیکی تعیین می شود، به طوری که افراد بور که به آسانی می سوزند سریع تر مستعد پیری پوست در اثر نور هستند. به هر حال، به مدت زمانی که طی سالیان پوست شما در معرض نور خورشید قرار می گیرد، هم بستگی دارد.
اگر چه از طریق فعالیت ها در فضای آزاد یا حمام آفتاب یا هر دو هم این حالت به وجود می آید. با مقایسه پوست ناحیه ران و کفل ها با پوست صورت می توانید میزان پیری پوست در اثر نور خورشید را تعیین کنید. آن نواحی که توسط لباس پوشیده می شوند صاف و عاری ازکک و مک  و روشن تر می باشند. بر عکس، پوست صورت که در معرض نور خورشید قرار گرفته ممکن است در افراد با پوست روشن، آشکارا دچار لک و کک و مک شود، مخصوصاً اگر مدت زیادی با نور خورشید تماس داشته باشند. در افراد مسن ممکن است به صورت خشک، ضخیم شده، زرد، لک های قهوه ای، با چین و چروک عمیق و مملو از وریدهای نازک باشد. در نتیجه در محل هایی که در معرض نور خورشید است، پیری پوست بوجود می آید.
چه چیزی سبب پیری پوست در اثر نور خورشید می شود؟
پیری در اثر نور نتیجه تجمع آسیب های پوستی ناشی از پرتو ماوراء بنفش در طی سالیان است. تماس با  UVAهم سبب تغییرات قابل ملاحظه ای می شود. پرتوهای  UVAممکن است بر شما تاثیر گذارند، مخصوصاً اگر زمان زیادی را در تخت آفتاب یا حمام آفتاب با یک کرم ضد آفتاب بگذرانید. ماده ی ژنتیکی فرد اغلب در اثرUVB  بلوک می شود. مواد شیمیایی که در جریان آفتاب سوختگی آزاد می شوند، به طور واضحی به درم هم آسیب می رسانند. مخصوصاً به فیبرهای حمایت کننده کلاژن و الاستین که کمک می کنند پوست فاقد چروک باشد آسیب می رسانند، اگر چه این آسیب ممکن است با گذشت زمان بهبود یابد، فیبرها همچنین ممکن است در تماس با پرتوهای ماوراء بنفش مستقیما آسیب ببینند. درحالی که وریدهای نازک و چین و چروک به تدریج در پوست ایجاد می شوند. در بعضی افراد اپیدرم نازک تر و شکننده تر می شود. علاوه بر این، سلول های برنزه کننده به طور مداوم عملکردشان متوقف شده و در پوست شما ممکن است یک لکه قهوه ای ایجاد شود؛ سپس به آهستگی ممکن است پوست زرد هم بشود. همه این تغییرات در کنار هم نشانه های قابل دید پیری پوست در اثر نور می باشند.
علاوه بر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، سایر عوامل هم می توانند در پیری پوست نقش داشته باشند، مخصوصاً سیگار کشیدن ظاهر کلی پوست را بدتر می کند.
آیا می توان از پیری پوست در اثر نور خورشید جلوگیری کرد؟
در تئوری بله. اگر شما بتوانید صورت خود را همیشه از نور خورشید محافظت کنید، باید تا سنین پیری به طور نسبی ظاهر جوان و بدون چروک داشته باشید.
در ابتدا، مهم است که هر برنامه محافظت از پوست را در زندگی بسیار زود شروع کنیم. به طور عمده تخمین زده شده است که تا 50 درصد کل تماس ما با ماوراء بنفش تا سن 18 سالگی کسب می شود و 75 درصد تا 30 سالگی، بنابراین ما می توانیم دور نمای پوست کودکانمان را با مراقبت از هم اکنون بهبود دهیم.
ثانیاً، احتمالاً به نظر می رسد که پیری پوست در اثر نور ممکن است حتی با تماس های خفیف با ماوراء بنفش هم ایجاد شود. شواهد موجود بیان می کنند که حتی پیاده روی از محل کار به خانه هم ممکن است به اندازه کافی سبب پیری پوست در اثر تماس با نور آفتاب شود. برای آنکه پوست آسیب ببیند، لازم نیست بسوزد یا حتی به رنگ صورتی در بیاید. بنابراین این مسئله به آن معنی است که برای پیشگیری از پیری در اثر نور خورشید مطئناً لازم است تلاش بیشتری برای محافظت از پوست در برابر آفتاب سوختگی ناشی از نور خورشید انجام داد.
به طور خلاصه هر قدر که در فضای آزاد بیشتر خود را از نور خورشید محافظت کنید از مقدار و سرعت پیری پوست در مقابل نور کاسته خواهد شد. اگر چه ممکن است صورت شما به اندازه کف هایتان جوان به نظر نرسند، اما هنوز هم بهتر از آن است که هیچ کاری برای محافظت از پوست انجام ندهید.
برای کمک به این عمل، بعضی مواد مانند کرم های مرطوب کننده و مواد آرایشی محتوی مواد ضد آفتاب می باشند و می توانند بسیار با ارزش باشند. 

برگرفته از : هفته نامه عصر پزشکی/ 17 اردیبهشت 1393/ شماره287/ برگزاری نهمین کنگره بررسی جدیدترین مقالات و نو آوریهای پوست /دکتر میترا اسماعیلی
محصول ویژه: میکرودرم ابریژن
محصول جدید
 گن های لاغری و بعد ازجراحی
آمریکایی
Rainey


برای قسمت های مختلف بدن
خانم ها و آقایان
http://www.raineywear.com/
پوستی لطیف و شفاف با میکرودرم ابریژن زاگرومد

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید