Text Marquee not Found!
تقویم
1401 مرداد
دوشنبه
17
ساعت

 

 

سخن روز
دنیا آینه ای است که شما در آن منعکس می شوید، اگر بخندید او هم خواهد خندید و اگر صورت عبوسی نشان دهید آخر او هم به شما اخم خواهد کرد.
نشانی زاگرس
دفتر مرکزی زاگرس طب:
اصفهان- میدان آزادی- ابتدای چهارباغ بالا- کوی شهید رئیسی- پ 117- واحد 4
تلفن: 03136616614 و 03136632644 و 09361204664

 
آموزش میکرودرم ابرژن
آموزش اپراتوری و بالینی میکرودرم ابرژن جهت دستگاه های پزشکی و آرایشگاهی
09361204664

اثربخشی میکرودرم ابریژن (Microdermabrasion) در درمان اسکارهای آتروفیک پوست

اثربخشی میکرودرم ابریژن در درمان اسکارهای آتروفیک پوست در بیماران مراجعه کننده به بیمارستان رازی بررسی شد.

میکرودرم ابریژن امروزه به یکی از روشهای مورد توجه در درمان انواعی از ضایعات پوستی از جمله چروکهای ظریف، دیس پیگمانتاسیون، آکنه، اسکار آکنه، استریا دیستنسا و ... تبدیل شده است. این روش به علت هزینه نسبتاً کم و ایجاد حداقل تهاجم و عوارض در موارد بسیاری بر سایر روشهای درمان از جمله لیزر و جراحی ترجیح داده می شود. در این مطالعه اسکار آتروفیک 20 بیمار تحت درمان با جلسات متعدد میکرودرم ابریژن قرار گرفت. 15 بیمار درجاتی از بهبودی داشتند که در یک بیمار میزان بهبودی عالی، در 10 نفر میزان بهبودی متوسط، در  4 نفر اندک بوده است.

در این مطالعه ارتباط معنی داری بین سن بیماران، قدمت یا وسعت اسکار با میزان بهبودی بالینی اسکارها مشاهد نشد. به نظر می رسد تیپ پوستی بیمار، محل اسکار و انجام مداخلات قبلی بر روی اسکار بیشترین تأثیر را در میزان پاسخ به درمان داشته باشد.

میکرودرم ابریژن را می توان به نوعی جلا دادن سطحی پوست شبیه دانست. در این روش ناهمواری های سطحی پوست به کمک میکروکریستال ها تراشیده شده، توسط ابزاری از سطح پوست مکیده می شوند. هر جلسه به طور متوسط پانزده دقیقه به طول می انجامد و جلسات درمان تا حصول نتیجه رضایت بخش به صورت هفتگی تکرار می شوند. در هر نوبت لایه ای بسیار نازک (15-10 میکرون) که با چشم قابل دیدن نیست از سطح پوست برداشته می شود. این لایه حاوی سلولهای مرده است و به بافت زنده زیرین آسیب نمی رساند.

این تکنیک آسان و بدون درد است و پس از انجام آن نیاز به زمانی برای استراحت و در نتیجه غیبت از محل کار نیست. این روش نسبت به سایر روشهای مکانیکی برداشت اسکار، کمترین تهاجم را ایجاد می کند و قیمت مناسبتری دارد. عوارض جانبی آن بسیار نادر و محدود است، نیاز به بیهوشی ندارد و بر تمامی انواع پوست و رنگهای مختلف آن موثر است. مکانیسم عملکرد میکرودرم ابرژن که منجر به بهبود ظاهر پوست می شود هنوز به طور کامل شناخته نشده است. برخی مطالعات پیشنهاد داده اند که بهبودی بالینی به علت یک روند تغییر شکل درمال و ترمیم زخم صورت می گیرد. افزایش ضخامت اپیدرم در دراز مدت و افزایش محتوای الاستین درم از دیگر مکانیسم های پیشنهاد شده بوده است. در واقع قطعه قطعه شدن فیبریل های کلاژن و درنتیجه تخریب پیوستگی ساختار پوست اتفاقی است که در اثر گذشت زمان یا آسیب پوست در اثر آفتاب رخ می دهد و به هم ریختگی ساختار کلاژن و کاهش میزان الاستین ویژگی اسکار آتروفیک است. مطالعات متعددی به ارزیابی اثر میکرودرم ابریژن بر نامنظمی های خطوط پوستی پرداخته اند. مطالعات اولیه بهبود بالینی اسکار آکنه با ابریژن تهاجمی پوست را نشان دادند. مطالعات دیگر افزایش محتوای کلاژن پوست و سازمان یافتگی بهتر کلاژن جدید را در بیوپسی پوست پس از جلسات متعدد درمان نشان دادند.

میکرودرم ابریژن هم برای اسکارهای برجسته و هم برای اسکارهای فرورفته (آتروفیک) کاربرد دارد. اگرچه اثربخشی این شیوه به علت طبیعت عملکردی آن در درمان اسکارهای برآمده بیشتر است، اما به سبب مزایای گفته شده، امروزه در مورد اسکارهای فرورفته نیز به طور شایع به کار گرفته می شود.

برگرفته از دوهفته نامه عصر پزشکی شماره 130/ نیمه اول آبان 1389/ دکتر امیرهوشنگ احسانی، استادیار گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی تهران

محصول ویژه: میکرودرم ابریژن
محصول جدید
 گن های لاغری و بعد ازجراحی
آمریکایی
Rainey


برای قسمت های مختلف بدن
خانم ها و آقایان
http://www.raineywear.com/
پوستی لطیف و شفاف با میکرودرم ابریژن زاگرومد

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید