Text Marquee not Found!
تقویم
1401 مرداد
دوشنبه
17
ساعت

 

 

سخن روز
همیشه تنها راه رسیدن، طی کردن مراحل است.
نشانی زاگرس
دفتر مرکزی زاگرس طب:
اصفهان- میدان آزادی- ابتدای چهارباغ بالا- کوی شهید رئیسی- پ 117- واحد 4
تلفن: 03136616614 و 03136632644 و 09361204664

 
آموزش میکرودرم ابرژن
آموزش اپراتوری و بالینی میکرودرم ابرژن جهت دستگاه های پزشکی و آرایشگاهی
09361204664

درمان چین و چروک با RF tightening

كاربرد سيستم RF در رفع چين و چروك و انجام skin Remodeling با توجه به ساختمان پوست:

-Epidermis لايه سطحي و قابل مشاهده
-Dermis لايه زير اپيدرم و غني از كلاژن
- Subcutaneous tissueلايه چربي زير درم حاوي فيبرهاي كلاژن
همانگونه كه ملاحظه مي كنيد كلاژن يك پروتئين محافظ صافي و جواني پوست است در واقع كلاژن يك مولكول پروتئين است كه به ميزان زياد در پوست، عضلات، تاندون ها و استخوان ها يافت مي شود و ساختار پايه آنها را فراهم مي كند.
با افزايش سن و تحت تاثير فاكتورهايي نظير تابش زياد آفتاب، شرايط آب و هوايي محيط زندگي، استرس هاي عصبي، مواد مورد تماس در شغل و كار، استعمال دخانيات، تغييرات هورموني و فيزيولوژيكي بدن و برخي بيماريهاي سيستميك، كلاژن سريعتر از آن كه بدن بتواند توليد كند، از بين مي رود و فيبرهاي كلاژن والاستين موجود نيز به تدريج استحكام و قابليت ارتجاعي و انعطاف پذيري خود را از دست مي دهند.
شرايط فوق، مانند شكستن ستون هاي يك چادر، باعث پژمرده شدن، شل شدن، ضعيف شدن و چروكيدن پوست از درون و شكل گيري چين و چروك، خطوط، افتادگي و Wrinkle ها در سطوح قسمت هاي مختلف بدن به ويژه در نواحي مختلف صورت مي گردد.
همانند سلوليت، شدت شكل گيري علايم  فوق بسته به ژنتيك، فتوتايپ پوست و عوامل محيطي، در افراد متفاوت است.
چين و چروك و خطوط صورت را از جنبه شرايط حضور و سير تحول شان در سطح پوست نيز در دو گروه ديناميك و استاتيك طبقه بندي مي كنند:
خطوط ديناميك: خطوطي هستند كه با حركت (جابجايي عضلات مانند فعاليت عضلات صورت) ظاهر مي شوند.
خطوط استاتيك: خطوطي كه به طور ثابت حضور دارند و با حركت (فعاليت عضلات) تغيير نمي يابند.
نكته: خطوط ديناميك به مرور زمان، در نهايت به خطوط ايستاتيك تبديل مي شوند.

درمان چين و چروك وخطوط پوستي:
هر چند شايد علل و عوامل فيزيولوژيك زيادي در بروز علائم پيري پوست نقش داشته باشند ولي نتايج اغلب مطالعات حاكي است كه تضعيف و از بين رفتن فيبرهاي كلاژن و نيز كاهش توليد اين پروتئين، نقش پر اهميت تري نسبت به ديگر عوامل در بروز علائم پيري پوست دارد به همين دليل اكثر روشهاي درماني موجود با اعمال انرژي يا شوك حرارتي، شيميايي يا مكانيكي و يا ايجاد بي اكسيژني و مواردي از اين قبيل به لايه درم، به دنبال تحريك فيبرهاي كلاژن به منظور برگرداندن استحكام و انعطاف پذيري فيبرهاي كلاژن و الاستين و تحريك باز توليد آن هستند.
با توجه به مفاد فوق، درماني موفقتر خواهد بود كه بتواند با كمترين عوارض جانبي، به صورت غیرتهاجمي و بدون آسيب به اپيدرم، انرژي و شوك لازم را به لايه درم نفوذ داده و در درون آن در سطح سلولي-مولكولي به بافت اعمال نمايد و اين همان تفاوت درماني و دليل اصلي موفقيت سيستم هاي RF در درمان چين وچروك ها و خطوط پوست است. به طوريكه FDA در سال 2002 كاربرد RF را در درمان چين وچروك پوست، به ويژه اطراف چشم، تاييد و بي خطري آن را پذيرفت. در سال 2004 نیز آن را برای درمان تمامی صورت و در سال 2007 براي تمام بدن و حتي پلك هاي چشم، تاييد نمود.

مكانيسم عمل RF در درمان چين و چروك پوست
همانطور كه گفته شد عبور امواج راديويي از بافت هاي بدن موجب نوسان مولكولها با فركانس بالا (چند ميليون در ثانيه) و چرخش مولكولهاي دو قطبي در بافت مي گردد. اين كار موجب اعمال يك شوك مكانيكي ميكروني (سلولي-مولكولي) به فيبرهاي كلاژن و الاستين موجود و تحريك و انقباض آنها و در ادامه روند درمان موجب برگشت استحكام و انعطاف پذيري آنها مي گردد همچنين اتفاقات فوق موجب توليد گرما در درون موضع عبور امواج مي گردد به طوريكه كاربر مي تواند بدون آسيب رساندن به سطح پوست، ميزان گرما و عمق تقريبي تمركز آن را به دلخواه تنظيم نمايد اين كار ضمن اعمال شوك حرارتي به فيبرهاي كلاژن و الاستين موجود، با ايجاد Denaturation و تحريك شروع يك فاز التهابي، منجر به تحريك فرآيند neocollagenesis (توليد كلاژن تازه) و ايجاد ساختار پايه جديد براي پوست ظرف حداكثر شش ماه مي گردد.
همراه شدن اثرات فوق با اثرات فيزيولوژيك حرارت به عنوان ترموتراپي، نظير افزايش گردش خون مويرگي، نتايج درماني آن را ارتقاء و Remodeling واقعي پوست را تحقق مي بخشد.
نتيجه يك مطالعه صورت گرفته در داخل كشور نيز حاكيست (كه راديوفركانسي، يك روش درماني ملايم براي بهتر شدن پوست از نظر تعداد و عمق چروكها در مقايسه با روش هاي تهاجمي ديگر است و اين روش براي درمان چروكهاي خفيف، متوسط و شديد يا براي عود چروكها بعد از جراحي ليفتينگ توصيه مي شود. مقايسه عكس هاي قبل و بعد از درمان بيماران تا 83% كاهش واضح در چروك ها را نشان داده است و نكته قابل توجه اينكه هر چه سن بيمارن بالاتر و شدت چين و چروك بيشتر بود رضايت بيمار و تاثير درماني هم مشهود بود.)

نواحي قابل درمان با سيستم هاي RF
با توجه به ايمني بالاي سيستم هاي RF، كه حتي براي درمان در ناحيه پلك چشم نيز داراي تاييديه FDA مي باشند، مي توان گفتRF در همه نواحي بدن مانند:Per orbital ،Face  ،Neck ،Forehead ،Back ،breast ،buttocks ،Abdomen ،Legs ،Hands ،Arms   قابل استفاده است.

عوارض جانبي احتمالي RF
عوارض جانبي سيستم هاي RF شامل قرمزي و تورم مختصر در ناحيه درمان است كه ظرف 12 ساعت (در برخي موارد يك الي دو روز) از بين مي روند. در موارد نادر يا اشتباه كاربر ممكن است تورم و تاول ظاهر شود.
در صورت اعمال انرژي هاي بالاتر از معمول، اشكالات دستگاهي، انتخاب نامناسب بيمار و عدم رعايت مراقبت هاي بعد از درمان، خطر بروز عوارض جانبي مي تواند افزايش يابد.
عمده ترين عارض جانبي RF احساس ناخوشايند بيمار به هنگام درمان است و در صورت استفاده نكردن از بي حسي موضعي و كاربرد انرژي بالا ممكن است قابل تحمل نباشد.

كنترانديكاسيون هاي RF
- بيماران با پيس ميكر قلبي يا دفيبريلاتور داخلي و يا بيماري شديد قلبي .
- بارداري و شيردهي.
- وجودپروتز يا ايمپلنت هاي فلزي در نواحي درمان مثل (پيچ و پلاك).
- بيماريهاي بافت پيوندي و عضلاني، لوپوس ارتيماتوس، پورفيري و اپي لپسي.
- درماتوز شديد، عفونت موضعي فعال يا عفونت سيستميك.
- سابقه يا وجود سرطان پوست يا سرطان هاي ديگر اسكارهاي هايپرتروفيك.
- بيماري هاي سيستم ايمني مانندHIV ومصرف داروهاي ضعيف كننده ايمني.
- آتروفي پوست به دلايل مختلف در موضع درمان مانند درماتيت مزمن ناشي از راديوتراپي.
- ديابت كنترل نشده و فشار خون بالا.
- زخم  پسوريازيس، اگزما و راش فعال در ناحيه درمان.
- درمان با فيلرهاي كلاژن، بوتولينوم توكسين يا رتينوئيد خوراكي.
منبع: عصر پزشكي/ 7ارديبهشت 1390/ سال دهم/ شماره 141/ دكتر فاطمه احمدي و ابوالفضل منتظری
محصول ویژه: میکرودرم ابریژن
محصول جدید
 گن های لاغری و بعد ازجراحی
آمریکایی
Rainey


برای قسمت های مختلف بدن
خانم ها و آقایان
http://www.raineywear.com/
پوستی لطیف و شفاف با میکرودرم ابریژن زاگرومد

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید

تفاوت را بامیکرودرم ابریژن زاگرومد احساس کنید